Briochin, DŁUGA HISTORIA MYDŁA.

Nasza historia zaczyna się w 1919 roku w Bretanii , kiedy Raoul Renaud zaczął jeździć swoją małą ciężarówką i sprzedawać woski do mebli i butów.
Z czasem zaczął wytwarzać wysokiej jakości mydła i środki czystości dla domu na bazie skutecznych, tradycyjnych składników: olejów roślinnych, octu, sody oczyszczonej, sody kalcynowanej.
Jesteśmy wierni tej ponad stuletniej tradycji. Z pasją produkujemy preparaty, które łatwo i szybko usuwają nawet najbardziej oporne zabrudzenia i osady.
Dbamy o naszych klientów i o środowisko, dlatego nigdy nie porzuciliśmy naturalnych ingrediencji. Nasze stare receptury ciągle są doceniane i sięgają po nie kolejne pokolenia odpowiedzialnych konsumentów a niezależni eksperci od ochrony środowiska i bio rolnictwa przyznali im certyfikat Ecocert.
Naszym kolejnym wyzwaniem są opakowania. Pracujemy nad wytwarzaniem tworzywa z recyklingu i alternatywami plastiku.

Odtwórz wideo

Nasza historia
Rzemieślnczych receptur
dla produktów pielęgnacyjnych

1913

Założycielem był rzemieślnik Raoul Renaud. Nasze produkty, początkowo woski, były popularne wśród drukarzy, mechaników, malarzy i rzemieślników, którzy widzieli w nich jakość, jakiej poszukują wszyscy profesjonaliści. Później, renoma produktów Briochin zyskała popularność poza granicami Francji.

1919

Raoul Renaud nazwał markę „Briochin” na cześć swojego rodzinnego miasta Saint Brieuc w regionie Côtes d’Armor we Francji. W 1919 roku powstała pierwsza produkcja najwyższej jakości mydeł i domowych środków czystości.

od 1950 do 1980

Opierając się na swoim sukcesie, Briochin opracowuje nowe przepisy produktów, które pomagają dbać o każdy dom. Raoul był gotowy nawet dostarczać je swoją ciężarówką!

1995

Briochin zaczyna dystrybucję detaliczną tworząc dedykowaną nową gamę na bazie starych sprawdzonych receptur.

2004

Rozbudowujemy ofertę o preparaty, które pozwalają zadbać o cały dom, od podłogi po sufit.

2009

Nasze 90. urodziny postanowiliśmy uczcić nawiązaniem do naszego słynnego lnianego mydła – stworzyliśmy limitowaną serię miękkiego lnianego mydła w kolekcjonerskim pudełku w stylu vintage, która okazała się prawdziwym sukcesem! O naszym produkcie mówią nawet w wiadomościach nadawanych przez jeden z głównych krajowych kanałów telewizyjnych. Dla wielu Francuzów jest to okazja do odkrycia tej perełki francuskiego dziedzictwa.

2011

Powstaje drogeria internetowa Briochin! Strona jest regularnie aktualizowana, obejmuje wszystkie gamy produktów z naszej oferty oraz dział porad, w którym możesz znaleźć wskazówki dotyczące sprzątania i pielęgnacji ciała. Ty też możesz się podzielić swoimi radami! Możesz też zadawać pytania, na które chętnie odpowiemy.

2016

Pozostając w zgodzie z mydlarską wiedzą i tradycją marki, która unowocześnia dawne sprawdzone receptury, Briochin tworzy własną linię kosmetyków: Fleur de savon. Dzięki temu, że podstawą formuły jest prawdziwe mydło naturalnego pochodzenia, w Fleur de savon przekazujemy i zachowujemy dawne metody pielęgnacji urody.

2018

Aby dbać o Ciebie w całkowicie naturalny sposób, Briochin nieustannie udoskonala swoje receptury. Dlatego zdecydowaliśmy, że w produktach Briochin nie będzie uczulających konserwantów, a dla naszych mydeł do rąk i ciała uzyskamy certyfikat Cosmos Organic.

2019

Briochin świętuje swoje 100. urodziny!
Zaledwie 100 lat temu, w mieście Saint-Brieuc, Raoul Renaud stworzył Briochin! Drogeria, która stała się jedną z wiodących marek francuskich środków czystości i higieny.

Nasz podpis

Wytwarzanie produktów do pielęgnacji od 1919 r.

Tradycyjne know-how to wszystko, za czym się opowiadamy!
Dbanie o Ciebie i Twój dom to nasza codzienna misja!
Sto lat i ani zmarszczki

Doświadczenie budowane latami
w zakresie higieny osobistej... naturalnie

Autentyczność to nasz znak firmowy

Konsumenci chcą coraz mniej produktów chemicznych. Od 1919 roku utrzymujemy przy życiu know-how francuskiego chemika-rzemieślnika, opracowując naturalne produkty niezawierające zbędnych składników.
Od naszego oryginalnego małego sklepu po obecną fabrykę, zawsze wytwarzaliśmy i sprzedawaliśmy skuteczne produkty. Chcemy także dzielić się naszymi wskazówkami i sztuczkami.

Know-how to umiejętność korzystania ze zdrowego rozsądku

Nasze formuły, stworzone wiele lat temu, nigdy nie były tak nowoczesne. Nieustannie wprowadzamy innowacje, oferując tradycyjne produkty oparte na prostych, zdrowych składnikach, które okazały się skuteczne.
Nie twierdzimy, że czynimy cuda. Nasze linie produktów są naturalne i skuteczne, a nasze tajemnice handlowe przekazujemy z pokolenia na pokolenie.