Briochin, DŁUGA HISTORIA MYDŁA.

Nasza historia rozpoczęła się w 1919 roku, kiedy Raoul Renaud, handlarz woskiem, podróżował swoim vanem po bretońskich drogach.
Wytwarzał i sprzedawał pod marką Le Briochin wysokiej jakości mydła i środki czystości dla profesjonalistów.
To stuletnie know-how znajduje odzwierciedlenie w naszej gamie produktów: od tradycyjnych rozwiązań dla Twojego domu (czarne mydło, soda oczyszczona itp.) po autentyczne naturalne zabiegi dla Twojego dobrego samopoczucia (tradycyjna pielęgnacja ciała).
Odtwórz wideo

Nasza historia
Rzemieślnik produktów
pielęgnacyjnych od 1919 roku

1913

Naszym założycielem był handlarz woskiem Raoul Renaud. Nasze produkty były początkowo popularne wśród drukarzy, mechaników, malarzy i rzemieślników, którzy widzieli w nich jakość, jakiej poszukują wszyscy profesjonaliści. Później, renoma produktów Briochin pocztą pantoflową wykroczyła poza granice Francji.

1919

Raoul Renaud nazwał mnie „Briochin” na cześć mieszkańców Saint Brieuc w regionie Côtes d’Armor we Francji, gdzie narodził się Briochin. 1919 to pierwsze produkty w długiej tradycji najwyższej jakości mydeł i domowych środków czystości.

od 1950 do 1980

Kilku wizjonerskich przedsiębiorców wpadło na oryginalny pomysł: co by było, gdyby Jacques Briochin mógł pomóc wszystkim mężczyznom i kobietom w wykonywaniu prac domowych prosto i z uśmiechem? Aby to umożliwić, produkty musiały być sprzedawane w dużych supermarketach. I tak jest teraz!

Nasz podpis

Wytwarzanie produktów do pielęgnacji od 1919 r.

Tradycyjne know-how to wszystko, za czym się opowiadamy!
Dbanie o Ciebie i Twój dom to nasza codzienna misja!
Sto lat i ani zmarszczki

Cała wiedza z przeszłości
w zakresie higieny osobistej... naturalnie

Autentyczność to nasz znak firmowy

Konsumenci chcą coraz mniej produktów chemicznych. Od 1919 roku utrzymujemy przy życiu know-how francuskiego chemika-rzemieślnika, opracowując naturalne produkty niezawierające zbędnych składników.
Od naszego oryginalnego małego sklepu po obecną fabrykę, zawsze wytwarzaliśmy i sprzedawaliśmy skuteczne produkty. Chcemy także dzielić się naszymi wskazówkami i sztuczkami.

Know-how to umiejętność korzystania ze zdrowego rozsądku

Nasze formuły, stworzone wiele lat temu, nigdy nie były tak nowoczesne. Nieustannie wprowadzamy innowacje, oferując tradycyjne produkty oparte na prostych, zdrowych składnikach, które okazały się skuteczne.
Nie twierdzimy, że czynimy cuda. Nasze linie produktów są naturalne i skuteczne, a nasze tajemnice handlowe przekazujemy z pokolenia na pokolenie.

Od pielęgnacji domu po pielęgnacje ciała

home care